Google Scholar: cites
Shadowing for linear systems of differential equations
Ombach, Jerzy

Data: 1993
Resum: For a system of linear ordinary differential equations with constant coefficients a simple proof is given that hyperbolicity is equivalent to shadowing.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 37, Núm. 2 (1993) , p. 245-253, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37770
DOI: 10.5565/PUBLMAT_37293_01


9 p, 216.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-26, darrera modificació el 2021-09-20



   Favorit i Compartir