Google Scholar: cites
Systemes hamiltoniens completement integrables et deformations d'algebres de Lie
Ammar, Faouzi

Data: 1994
Resum: Some of the completely integrable hamiltonian systems obtained through Adler-Kostant-Symes theorem rely on two distinct Lie algebra structures on the same underlying vector space. We study here the cases when two structures are linned together by deformations.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Francès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 38, Núm. 2 (1994) , p. 427-431, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37815
DOI: 10.5565/PUBLMAT_38294_11


5 p, 977.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-28, darrera modificació el 2021-12-12



   Favorit i Compartir