Google Scholar: cites
Polar decomposition in Rickart C*-algebras
Goldstein, Dmitry

Data: 1995
Resum: A new proof is obtained to the following fact: a Rickart C*-algebra satisfies polar decomposition. Equivalently, matrix algebras over a Rickart C*-algebra are also Rickart C*-algebras.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 39, Núm. 1 (1995) , p. 5-21, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37821
DOI: 10.5565/PUBLMAT_39195_01


17 p, 167.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-28, darrera modificació el 2021-09-20



   Favorit i Compartir