Articles

Articles 75 registres trobats  inicianterior66 - 75  anar al registre: La cerca s'ha fet en 0.00 segons. 
66.
22 p, 1.6 MB L’infinit i més enllà / Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
2015
Materials Matemàtics, Vol. 2015 (2015)  
67.
33 p, 1.6 MB L’infinit i més enllà / Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
2015
Materials matemàtics, 2015, p. 1-33  
68.
13 p, 292.7 KB Non-algebraic oscillations for predator-prey models / Ferragut, Antoni (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II) ; Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We prove that the limit cycle oscillations of the celebrated Rosenzweig-MacArthur differential system and other predator-prey models are non-algebraic.
2014 - 10.5565/PUBLMAT_Extra14_11
Publicacions matemàtiques, Vol. Extra, Núm. (2014) , p. 195-207  
69.
12 p, 330.9 KB On the global asymptotic stability of difference equations satisfying a Markus-Yamabe condition / Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We prove a global asymptotic stability result for maps coming from n-th order difference equation and satisfying a Markus{Yamabe type condition. We also show that this result is sharp.
2014 - 10.5565/PUBLMAT_Extra14_09
Publicacions matemàtiques, Vol. Extra, Núm. (2014) , p. 167-178  
70.
27 p, 4.5 MB Citacions al voltant de les matemàtiques / Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Jolis Giménez, Maria (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
En aquest treball es recullen i es tradueixen al català unes quantes citacions de personatges coneguts sobre matemàtiques i ciència així com d’altres citacions fetes per matemàtics o físics. La tria presentada es basa exclusivament en el gust personal dels autors. [...]
2007
Materials matemàtics, 2007, p. 1-27  
71.
20 p, 929.3 KB Models de població del món i prediccions / Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Torregrosa, Joan (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
En aquest treball pretenem predir com evolucionarà la població del món a partir de dades disponibles (estimades) de la població humana durant els darrers vint segles. Les fonts que hem utilitzat per a obtenir les dades en les que basarem el nostre estudi, són: el web del cens dels EEUU, el de la Divisió de Població del Departament d'Economia i Assumptes Socials de la ONU.
2009
Materials matemàtics, 2009, p. 1-20  
72.
6 p, 116.7 KB Una generalització del mètode de Newton-Raphson / Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
1981 - 10.5565/PUBLMAT_23181_06
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 23 (1981) p. 133-138  
73.
61 p, 1.4 MB Quadratic systems with a unique finite rest point. / Coll, B. (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemátiques i Informática) ; Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We study phase portraits of quadratic systems with a unique finite singularity. We prove that there are 111 different phase portraits without limit cycles and that 13 of them are realizable with exactly one limit cycle. [...]
1988 - 10.5565/PUBLMAT_32288_08
Publicacions Matemàtiques, V. 32 n. 2 (1988) p. 199-259  
74.
19 p, 180.0 KB Limit cycles in the Holling-Tanner model / Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Torregrosa, Joan (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Kooij, Robert E. (University of Technology Delft. Fac. of Tech. Mathematics & Informatics)
This paper deals with the following question: does the asymptotic stability of the positive equilibrium of the Holling-Tanner model imply it is also globally stable? We will show that the answer to this question is negative. [...]
1997
Publicacions Matemàtiques, V. 41 n. 1 (1997) p. 149-167  
75.
16 p, 156.9 KB A polynomial class of Markus-Yamabe counterexamples / Cima, Anna (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II) ; Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
In the paper [CEGHM] a polynomial counterexample to the Markus-Yamabe Conjecture and to the discrete Markus-Yamabe Question in dimension n ≥ 3 are given. In the present paper we explain a way for obtaining a family of polynomial counterexamples containing the above ones. [...]
1997 - 10.5565/PUBLMAT_41197_05
Publicacions Matemàtiques, V. 41 n. 1 (1997) p. 85-100  

Articles : 75 registres trobats   inicianterior66 - 75  anar al registre:
Vegeu també: autors amb noms similars
105 Gasull, Armengol
1 Gasull, Armengol,
Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.