Artículos publicados

Artículos publicados Encontrados 1 registros  La búsqueda tardó 0.01 segundos. 
1.
12 p, 371.2 KB Cancel·lacio i automillora / Nicolau, Artur (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Aquest article presenta dos problemes d'anàlisi clàssica: el creixement dels quocients incrementals de les funcions de Weierstrass i la regularitat de les mesures de Besicovitch. Aquests problemes s'estudien utilitzant tècniques de martingales diàdiques i s'obtenen diverses versions de la llei del logaritme iterat.
2008
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 23, Núm. 2 (2008) , p. 221-232  

¿Le interesa recibir alertas sobre nuevos resultados de esta búsqueda?
Defina una alerta personal vía correo electrónico o subscríbase al canal RSS.