Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.02 segons. 
1.
22 p, 627.8 KB Periodic points of a Landen transformation / Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Llorens, Mireia (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosa, Víctor (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques)
We prove the existence of 3-periodic orbits in a dynamical system associated to a Landen transformation previously studied by Boros, Chamberland and Moll, disproving a conjecture on the dynamics of this planar map introduced by the latter author. [...]
2018 - 10.1016/j.cnsns.2018.04.020
Communications in nonlinear science and numerical simulation, Vol. 64 (Nov. 2018) , p. 232-245  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.