Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.01 segons. 
1.
31 p, 570.9 KB On the minimum positive entropy for cycles on trees / Alsedà i Soler, Lluís  (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Juher, David (Universitat de Girona. Departament d’Informàtica i Matemàtica Aplicada) ; Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Consider, for any n ∈ N, the set Posn of all n-periodic tree patterns with positive topological entropy and the set Irrn ( Posn of all n-periodic irreducible tree patterns. The aim of this paper is to determine the elements of minimum entropy in the families Posn and Irrn. [...]
2017 - 10.1090/tran6677
Transactions of the American Mathematical Society, Vol. 369 Núm. 1 (2017) , p. 187-221  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.