Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.01 segons. 
1.
32 p, 2.6 MB Dynamics of the parabolic restricted three-body problem / Barrabes, Esther (Universitat de Girona. Escola Politècnica Superior) ; Cors Iglesias, Josep Maria (Universitat Politècnica de Catalunya. Escola Politècnica Superior de Manresa) ; Ollé, Merce (Universitat Politècnica de Catalunya. Escola Tècnica Superior d’Enginyeria Industrial de Barcelona)
The main purpose of the paper is the study of the motion of a massless body attracted, under the Newton’s law of gravitation, by two equal masses moving in parabolic orbits all over in the same plane, the planar parabolic restricted three-body problem. [...]
2015 - 10.1016/j.cnsns.2015.05.025
Communications in Nonlinear Science and Numerical Simulation, Vol. 29 (2015) , p. 400-415  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.