Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.00 segons. 
1.
21 p, 834.7 KB Centers for a class of generalized quintic polynomial differential systems / Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica) ; Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Valls, Clàudia 1973- (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)
We classify the centers of the polynomial differential systems in R2 of degree d ≥ 5 odd that in complex notation writes as z˙ = iz + (zz¯)d−5/2 (Az5 + Bz4z¯ + Cz3z¯2 + Dz2z¯3 + Ezz¯4 + Fz¯5), where A, B, C, D, E, F ∈ C and either A = Re(D) = 0, or A = Im(D) = 0, or Re(A) = D = 0, or Im(A) = D = 0.
2014 - 10.1016/j.amc.2014.05.047
Applied Mathematics and Computation, Vol. 242 (2014) , p. 187-195  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.