Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.01 segons. 
1.
11 p, 614.5 KB Darboux invariants for planar polynomial differential systems having an invariant conic / Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Messias, Marcelo (FCT–UNESP(Brazil). Departamento de Matemática e Computacâo) ; Reinol, Alison C. (FCT–UNESP(Brazil). Departamento de Matemática e Computacâo)
We characterize all the planar polynomial differential systems with a unique invariant algebraic curve given by a real conic and having a Darboux invariant.
2014 - 10.1007/s00033-013-0390-5
ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 65 (2014) , p. 1127-1136  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.