Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.02 segons. 
1.
9 p, 757.4 KB Liouvillian first integrals for generalized Liénard polynomial differential systems / Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Valls, Clàudia 1973- (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)
We study the Liouvillian first integrals for the generalized Liénard polynomial differential systems of the form x' = y, y' = −g(x) − f(x)y, where g(x) and f(x) are arbitrary polynomials such that 2 ≤ deg g ≤ deg f.
2013 - 10.1515/ans-2013-0404
Advanced Nonlinear Studies, Vol. 13 (2013) , p. 819-829  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.