Publicacions de la Secció de Matemàtiques

Publicacions de la Secció de Matemàtiques 58 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.02 segons. 
1.
4 p, 72.3 KB Presentación de la geometría afín en el bachillerato / Bujanda Jauregui, M. Paz ; Molleda Sánchez, Laura
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_01
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 17-20  
2.
4 p, 90.2 KB Triángulos aritméticos / Díaz Regueiro, Manuel
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_02
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 21-24  
3.
5 p, 122.7 KB Notas para un análisis de la situación actual de la enseñanza de las matemáticas en la escuela primaria / Pons, Ricardo
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_03
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 25-29  
4.
4 p, 132.2 KB Sobre la resolución de problemas de optimización en 3º de BUP / Taniguchi Dietrich, Pablo
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_04
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 31-34  
5.
6 p, 130.4 KB Un enfoque quasi-empírico da teoría de probabilidades / García Suarez, X. ; Saenz Castro, C.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_05
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 37-42  
6.
4 p, 97.8 KB las memorias sobre algunas cuestiones de álgebra de Alvear (1972) y Chaix (1807) / Garma, Santiago
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_06
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 43-46  
7.
4 p, 105.9 KB El "nuevo metodo de enseñanza" de García de Galdeano / Hormigón Blánquez, Mariano (Universidad de Zaragoza. Seminario de Historia de las Matemáticas)
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_07
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 47-50  
8.
4 p, 103.8 KB Paradigmas y matemáticas / Hormigón Blánquez, Mariano (Universidad de Zaragoza. Seminario de Historia de las Matemáticas)
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_08
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 51-54  
9.
5 p, 127.4 KB Noticia y biografía de la revista trimestral de matemáticas / Rodríguez Vidal, Rafael
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_09
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 55-59  
10.
4 p, 92.8 KB Análisis geométrico de los cortes de piedras y arcos en el tratado de arquitectura de Jean Charles de la Faille / Vázquez Paredes, Isabel
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_10
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 61-64  
11.
1 p, 23.3 KB D. Antonio María Aguilar y Vela, el primer probabilista español (1820-1882) / Vilaplana, J. P.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_11
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 65-65  
12.
4 p, 89.5 KB Sobre conectivos lógicos no distributivos para la teoría de los conjuntos borrosos / C. Alsina ; Valverde, L. ; Trillas, E.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_12
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 69-72  
13.
5 p, 106.5 KB Sobre funcions de negació feble per la teoria de conjunts difusos / Esteva, Francesc ; Domingo, Xavier
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_13
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 73-77  
14.
4 p, 87.8 KB Introducció d'interiors d'ordre en lògiques abstractes / Font i Llovet, Josep Ma
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_14
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 79-82  
15.
4 p, 91.2 KB Nota sobre el significado lógico de ciertas estructuras residuadas elementales / Font Llovet, J. M. ; Rodriguez Salas, A. J.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_15
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 83-86  
16.
5 p, 118.6 KB Sobre ciertas expresiones de la funcion rango, independientes de la teoria de ordinales / Pérez-Jiménez, Mario de J.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_16
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 87-91  
17.
3 p, 56.5 KB Sobre l'axiomática de Keisler de l'anàlisi no-standard / Pla Carrera, Josep
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_17
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 93-95  
18.
3 p, 55.2 KB Àlgebres quasi hilbertianes / Pla Carreras, Josep ; Verdfi Solans, Ventura
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_18
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 97-99  
19.
3 p, 67.7 KB Cadenes de sales discretes / Torrens Torrell, Antoni
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_19
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 101-103  
20.
3 p, 69.1 KB Caracteritzacions lògiques de certes àlgebres / Verdú Solans, Ventura
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_20
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 105-107  
21.
4 p, 85.6 KB H2 (G,A) y obstrucciones de extensiones en categorias algebraicas / Aznar García, E. R.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_21
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 111-114  
22.
3 p, 63.4 KB Triples asociados / Barja Pérez, J. M. ; Freire Nistal, J. L.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_22
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 115-117  
23.
2 p, 49.6 KB El triple hom(M,-) en conjuntos / Barja Pérez, J. M. ; López López, M. A.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_23
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 119-120  
24.
3 p, 66.3 KB Álgebras de Kleisli / Barja Pérez, J. M. (Universidad de Santiago de Compostela. Departamento de Álgebra y Fundamentos) ; García-Rodeja Fernández, Eugenio (Universidad de Santiago de Compostela. Departamento de Álgebra y Fundamentos) ; G-Rodeja F., E.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_24
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 121-123  
25.
3 p, 37.5 KB Una generalización del concepto de álgebra de polinomios / Cano Torres, Felipe
A general definition is established to obtain a startpoint for a common treatement of several algebraic and geometric objets which are defined by an universal property similar to the one of the polynomial algebras. [...]
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_25
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 125-127  
26.
4 p, 80.4 KB Constricción respecto de homomorfos / Cortés Monleón, Amparo
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_26
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 129-132  
27.
2 p, 44.3 KB Sobre subteorías de la doble dualidad / Freire Nistal, J. L.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_27
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 133-134  
28.
5 p, 125.9 KB Anillos conmutativos cuyas extensiones enteras verifican la propiedad de "going-between" / Giral Silió, José María
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_28
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 135-139  
29.
4 p, 95.3 KB La dimensión debil de los anillos clásicos / Gómez Pardo, José Luis
The weak dimension of a ring R, wD(R), is shown to be equal to the supremum of the injective dimensions of the pure-injective left R-modules . Using this result and the structure theorem for pure-injectives over commutative rings ([2]), the weak . [...]
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_29
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 141-144  
30.
4 p, 77.0 KB Notas sobre la clausura normal del Frattini de un p-subgrupo de Sylow / Iranzo Aznar, Ma Jesús
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_30
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 145-148  
31.
5 p, 95.9 KB Una nota sobre cuadrados universales de grupos / Jara Martinez, P.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_32
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 155-159  
32.
4 p, 76.0 KB Sobre l'índex d'extensions relatives de cossos de números / Llorente, Pascual ; Nart, Enric
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_33
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 161-164  
33.
4 p, 76.2 KB Construcció d'extensions de cossos de números amb índex prefixat / Llorente, Pascual ; Nart, Enric
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_34
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 165-168  
34.
3 p, 76.3 KB Álgebras de Hopf adjuntas como módulos de Hopf / López López, M. A.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_35
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 169-171  
35.
4 p, 67.6 KB Sobre ciertas estructuras polinómicas / Martínez, J. ; Gadea, P. M.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_36
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 173-176  
36.
7 p, 149.0 KB Sobre productos tensoriales de anillos regulares / Menal Brufal, Pere, 1951-1991 (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_37
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 177-183  
37.
3 p, 67.8 KB A primitivity criterion / Nart, Enric ; Vila, Núria
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_38
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 185-187  
38.
5 p, 136.9 KB Bloques de Brauer nilpotentes y sus álgebras asociadas / Puig Carreras, Lluís
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_39
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 189-193  
39.
3 p, 74.6 KB Sobre cohomología en variedades de Ω-grupos / Rodríguez Fernández, C. ; Franco Fernández, L.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_40
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 195-197  
40.
5 p, 120.9 KB Sobre álgebras de Nash / Ruiz Sancho, Jesús Ma.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_41
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 199-203  
41.
4 p, 68.6 KB Grupos abelianos de tipo hm / Segura García, Isabel
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_42
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 205-208  
42.
2 p, 29.7 KB Nueva demostracion de la fórmula de Auslander-Buchsbaum / Serrano García, Fernando
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_43
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 209-210  
43.
3 p, 59.4 KB Computación de ciertos anillos de Witt / Tena Ayuso, Juan
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_44
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 211-213  
44.
4 p, 110.3 KB On lattice-dilations and contractions in f-rings / Trias Pairó, Joan
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_45
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 215-218  
45.
4 p, 82.9 KB Dominios "mínimos" donde estan ciertas columnas de la tabla de caracteres de An / Vera López, Antonio
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_46
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 219-222  
46.
3 p, 59.7 KB Grupos finitos con muchos normales minimales / Vera López, Antonio ; Pérez Monasor, Francisco
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_47
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 223-225  
47.
5 p, 80.2 KB On block-quasi-tridiagonal matrices / Vitória, José
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_48
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 227-231  
48.
4 p, 84.9 KB Invariantes de anillos locales y deformaciones de curvas planas (en característica P > 0) / Campillo, Antonio
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_49
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 233-236  
49.
4 p, 66.4 KB Sobre el comportamiento "anómalo" de la primera polar / Goñi Mateo, Juan
We offer some examples of plane algebraic curves of minimal order which have some points such that the multiplicity of the first polar is greater than the multiplicity of the curve, and they have multiple points across which the first polar do not pass.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_50
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 237-240  
50.
4 p, 65.8 KB Deformació semiuniversal del germe dels n eixos coordenats de Cn / Ferrer Llop, Josep
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_51
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 241-244  
51.
3 p, 68.4 KB Interseccions de germes de Gorenstein i codimensió tres / Guillén Santos, Francisco (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques) ; Pascual i Gainza, Pere (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques) ; Pascual Gainza, Pere
Here we study the deformations of germs that are proper intersection of Gorenstein germs of codimension 3, obtaining generalizations of the results proved by Mandelbaum and Schaps for perfect varieties and codimension two.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_52
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 245-247  
52.
5 p, 114.9 KB Correspondencias divisoriales entre esquemas relativos / Hernández Ruipérez, Daniel
Let X Y be schemes over S . The divisorial correspondences between X, Y are define to be the linear equivalence classes of divisors on Xx S Y modulo the inverse images of the divisors on each factor . [...]
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_53
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 249-253  
53.
5 p, 122.5 KB Correspondencias algebraicas sobre la curva genérica / Muñoz Porras, José Ma
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_54
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 255-259  
54.
2 p, 36.1 KB Sobre la invariancia topològica de la multiplicitat / Navarro Aznar, Vicens
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_55
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 261-262  
55.
4 p, 91.5 KB Clases de Chern de variedades proyectivas / Navarro González, Juan A.
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_56
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 263-266  
56.
2 p, 44.6 KB Càlcul dels números de Hodge d'una hipersuperficie llisa en espais multiprojectius / Panyella Brustenga, Francesc
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_57
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 267-268  
57.
3 p, 56.0 KB Deformacions equivariants de germes d'espais anàlitics / Puerta Sales, Ferran
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_58
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 269-271  
58.
4 p, 89.5 KB Morfismos birracionales y teoremas de anulación / Sancho de Salas, Juan
1980 - 10.5565/PUBLMAT_20180_59
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 273-276  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.