Publicacions de la Secció de Matemàtiques

Publicacions de la Secció de Matemàtiques 11 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.00 segons. 
1.
11 p, 182.5 KB On homogenity and transitivity of fields of geometric objects / Konderak, Jerzy (Uniwersytet Jagiellofiski. Instytut Matematyki)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_01
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 5-15  
2.
12 p, 169.4 KB On the poincare series of H*(GL,(2,2[superscript]n),Z/2) / Chapman, G. R.
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_02
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 17-28  
3.
12 p, 192.8 KB On F' - closure of F - homogeneous groups / Olazábal, J. M. (Universidad de Santander. Departamento de Geometría y Topología) ; Ferguson, P. A. (University of Miami. Departament of Mathematics and Computer Science)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_03
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 29-40  
4.
8 p, 116.2 KB The concept of K-level for positive integers / Arenas, Angela (Universidad de Barcelona. Departamento de Àlgebra y Fundamentos)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_04
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 41-48  
5.
9 p, 159.4 KB Conditions of angelic type in function spaces / Barceló, Miguel (Escola Técnica Superior d'Enginyers Industrials de Barcelona) ; Canela, Miguel A. (Universidad de Barcelona. Departament de Teoria de Funcions)
This paper deals with a class of topological spaces in which α-compactness and compactness coincide and the tightness of a compact subset is less or equal than α, a being an infinite cardinal number. [...]
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_05
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 49-57  
6.
6 p, 115.1 KB Operadores cerrados A-Fredholm / Alvarez, Teresa (Universidad de Santander. Departamento de Teoría de Funciones)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_06
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 59-64  
7.
16 p, 249.1 KB Hopf algebras and galois descent / Blanco Ferro, Antonio A. (Universidad de Santiago de Compostela. Departamento de Algebra y Fundamentos)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_07
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 65-80  
8.
4 p, 63.8 KB One more facet of a mapping theorem for Lusternik Schnirelmann category / Scheerer, Hans (Freie Universität Berlin. Mathematisches Institut)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_08
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 81-84  
9.
6 p, 107.9 KB State diagram for operators with null space or conull space in an ideal of Banach spaces / Alvarez, Teresa (Universidad de Santander. Departamento de Teoría de Funciones)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_09
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 85-90  
10.
6 p, 86.8 KB A generalization of Wright's inequality / García Roig, J. L. (Cruz Roja (Barcelona))
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_10
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 91-96  
11.
6 p, 101.1 KB Duality of infinite-dimensional subspaces in an indefinite inner product space / Fuster Capilla, Robert (Universidad Politècnica de Valencia. Departamento de Matemáticas. E.T.S.E. Agrònoms)
1986 - 10.5565/PUBLMAT_30186_11
Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 30 n. 1 (1986) p. 97-102  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.