Resultats globals: 5 registres trobats en 0.02 segons.
Articles, 4 registres trobats
Documents de recerca, 1 registres trobats
Articles 4 registres trobats  
1.
Asymptotic dynamics of a difference equation with a parabolic equilibrium / Coll, Bartomeu (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemàtiques i Informàtica) ; Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Prohens, Rafel (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemàtiques i Informàtica)
The aim of this work is the study of the asymptotic dynamical behaviour, of solutions that approach parabolic fixed points in difference equations. In one dimensional difference equations, we present the asymptotic development for positive solutions tending to the fixed point. [...]
2020 - 10.1007/s12346-020-00406-0
Qualitative Theory of Dynamical Systems, Vol. 19, Issue 2 (August 2020) , art. 70  
2.
20 p, 399.5 KB Alien limit cycles in Liénard equations / Coll, Bartomeu (Universitat de les Illes Balears. Dept. de Matemàtiques i Informàtica) ; Dumortier, Freddy (Universiteit Hasselt(Belgium). Dept. Wiskunde) ; Prohens, Rafel (Universitat de les Illes Balears. Dept. de Matemàtiques i Informàtica)
This paper aims at providing an example of a family of polynomial Liénard equations exhibiting an alien limit cycle. This limit cycle is perturbed from a 2-saddle cycle in the boundary of an annulus of periodic orbits given by a Hamiltonian vector field. [...]
2013 - 10.1016/j.jde.2012.11.005
Journal of differential equations, Vol. 254 (2013) , p. 1582-1600  
3.
17 p, 416.2 KB Periodic orbits for perturbed non-autonomous differential equations / Coll, Bartomeu (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemàtiques i Informàtica) ; Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Prohens, Rafel (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemàtiques i Informàtica)
2012 - 10.1016/j.bulsci.2012.03.001
Bulletin des Sciences Mathematiques, Vol. 136 (2012) , p. 803-819  
4.
24 p, 438.8 KB Limit cycles bifurcating from a perturbed quartic center / Coll, Bartomeu (Universitat de les Illes Balears. Deptartament de Matemàtiques i Informàtica) ; Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Prohens, Rafel (Universitat de les Illes Balears. Deptartament de Matemàtiques i Informàtica)
2011 - 10.1016/j.chaos.2011.02.009
Chaos, solitons and fractals, Vol. 44 (2011) , p. 317-334  

Documents de recerca 1 registres trobats  
1.
242 p, 3.7 MB Polynomial inverse integrating factors of quadratic differential systems and other results / Ferragut, Antoni ; Llibre, Jaume, dir. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Coll Vicens, Bartomeu, dir. (Universitat de les Illes Balears. Departament de Matemàtiques i Informàtica)
Aquesta tesi està dividida en dues parts diferents. En la primera, estudiam els sistemes quadràtics (sistemes polinomials de grau dos) que tenen un invers de factor integrant polinomial. En la segona, estudiam tres problemes diferents referits als sistemes diferencials polinomials. [...]
This thesis is divided into two different parts. In the first one, we study the quadratic systems (polynomial systems of degree two) having a polynomial inverse integrating factor. In the second one, we study three different problems related to polynomial differential systems. [...]

Bellaterra : Universitat Autònoma de Barcelona, 2006  

Vegeu també: autors amb noms similars
1 Coll, B.
10 Coll, Bartolomé
1 Coll, Bernat
Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.