Resultats globals: 2 registres trobats en 0.02 segons.
Articles, 2 registres trobats
Articles 2 registres trobats  
1.
19 p, 1.5 MB Sierpinski curve Julia sets for quadratic rational maps / Devaney, Robert L. (Boston University. Department of Mathematics) ; Fagella Rabionet, Núria (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi) ; Garijo, Antoni (Universitat Rovira i Virgili. Departament d'Enginyeria Informàtica i matemàtiques) ; Jarque i Ribera, Xavier (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)
We investigate under which dynamical conditions the Julia set of a quadratic rational map is a Sierpi ́nski curve.
2014 - 10.5186/aasfm.2014.3903
Annales Academiae Scientiarum Fennicae. Series A I. Mathematica, Vol. 39 (2014) , p. 3-22  
2.
28 p, 240.5 KB Cantor bouquets, explosions, and Knaster continua : dynamics of complex exponentials / Devaney, Robert L.
We describe some of the interesting dynamical and topological properties of the complex exponential family [lambda]ez and its associated Julia sets.
1999 - 10.5565/PUBLMAT_43199_02
Publicacions matematiques, V. 43 N. 1 (1999) , p. 27-54  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.