Resultats globals: 9 registres trobats en 0.02 segons.
Articles, 3 registres trobats
Documents de recerca, 6 registres trobats
Articles 3 registres trobats  
1.
55 p, 354.5 KB La moderna teoria de l'elecció social : de la impossibilitat a la possibilitat / Massó, Jordi (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Economia i d'Història Econòmica)
Es presenten els dos teoremes d'impossibilitat més importants de la moderna teoria de l'elecció social: el teorema d'Arrow per a funcions de benestar social no dictatorials que satisfan el principi de Pareto i la propietat de la independència d'alternatives irrellevants, i el teorema de Gibbard-Satterthwaite per a funcions d'elecció social no trivials i no manipulables. [...]
We present the two most important impossibility theorems of the modern social choice theory: Arrow's theorem for social welfare functions satisfying the Pareto principle and the independence of irrelevant alternatives property, and Gibbard-Satterthwaite's theorem for non-trivial and strategy-proof social choice functions. [...]

2012 - 10.2436/20.2002.01.45
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 27, Num. 2 (2012) , p. 177-231  
2.
10 p, 554.6 KB Historia de la matemática : integración cultural de las matemáticas, génesis de los conceptos y orientación de su enseñanza / González Urbaneja, P. M.
This report seeks to claim a didactic function for the History of Mathematics, justifying the fact that a complete and profound understanding of the fundamental concepts of any science requires the knowledge of its history. [...]
1991
Enseñanza de las ciencias, V. 9 n. 3 (1991) p. 281-289  
3.
32 p, 224.8 KB Conjunts evitables, conjunts invisibles i el viatjant de comerç, o com l'anàlisi real ajuda l'anàlisi complexa / Verdera Melenchón, Joan (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
2003
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 18, Núm. 2 (2003) , p. 73-104  

Documents de recerca 6 registres trobats  
1.
9 p, 154.5 KB A one-dimensional Keller-Segel equation with a drift issued from the boundary / Calvez, Vincent ; Meunier, Nicolas ; Universitat Autònoma de Barcelona. Centre de Recerca Matemàtica
We investigate in this note the dynamics of a one-dimensional Keller-Segel type model on the half-line. On the contrary to the classical configuration, the chemical production term is located on the boundary. [...]
Centre de Recerca Matemàtica 2010 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 940)  
2.
96 p, 757.8 KB Singular Bott-Chern classes and the arithmetic Grothendieck-Riemann-Roch theorem for closed immersions / Burgos Gil, José Ignacio ; Litcanu, R. ; Universitat Autònoma de Barcelona. Centre de Recerca Matemàtica
We study the singular Bott-Chern classes introduced by Bismut, Gillet and Soulé. Singular Bott-Chern classes are the main ingredient to define direct images for closed immersions in arithmetic K-theory. [...]
Centre de Recerca Matemàtica 2010 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 926)  
3.
18 p, 218.6 KB A Schoenflies extension theorem for a class of locally bi-Lipschitz homeomorphisms / Gong, Jasun ; Universitat Autònoma de Barcelona. Centre de Recerca Matemàtica
"Vegeu el resum a l'inici del document del fitxer adjunt".
Centre de Recerca Matemàtica 2009 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 906)  
4.
32 p, 264.9 KB Embedding theorems of function classes, I / Simonov, Boris V. ; Tikhonov, Sergey Yu. ; Universitat Autònoma de Barcelona. Centre de Recerca Matemàtica
"Vegeu el resum a l'inici del document del fitxer adjunt".
Centre de Recerca Matemàtica 2005 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 631)  
5.
80 p, 519.3 KB Modular invariants for manifolds with boundary / Gálvez Carrillo, Maria Immaculada ; Casacuberta i Vergés, Carles, dir. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques
Vegeu migcresum1de1. pdf.
Bellaterra : Universitat Autònoma de Barcelona, 2001
3 documents
6.
59 p, 619.0 KB Systematic and local search algorithms for regular-SAT / Béjar Torres, Ramón ; Manyà Serres, Felip, dir. (Universitat de Lleida)
Bellaterra : Universitat Autònoma de Barcelona, 2001
2 documents

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.