Dipòsit Digital de Documents de la UAB 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.00 segons. 
1.
26 p, 418.7 KB Global well-posedness and symmetries for dissipative active scalar equations with positive-order couplings / Ferreira, Lucas C. F. (Universidade Estadual de Campinas. IMECC - Departamento de Matemática) ; Lima, Lidiane S. M. (Universidade Federal de Goiás. IME - Departamento de Matemática)
We consider a family of dissipative active scalar equations outside the L2-space. This was introduced in [7] and its velocity fields are coupled with the active scalar via a class of multiplier operators which morally behave as derivatives of positive order. [...]
2016 - 10.5565/PUBLMAT_60216_08
Publicacions matemàtiques, Vol. 60 Núm. 2 (2016) , p. 525-550 (Articles)  

Vegeu també: autors amb noms similars
2 Ferreira, Leandro V.
1 Ferreira, Luciana
1 Ferreira, Lucilene
2 Ferreira, Luiz Henrique
1 Ferreira, Luiz Otávio
Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.