Articles publicats

Articles publicats 1 registres trobats  La cerca s'ha fet en 0.01 segons. 
1.
16 p, 625.7 KB Liouvillian first integrals of quadratic-linear polynomial differential systems / Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Valls, Clàudia (Instituto Superior Técnico (Lisboa). Departamento de Matemática)
For a large class of quadratic–linear polynomial differential systems with a unique singular point at the origin having non-zero eigenvalues, we classify the ones which have a Liouvillian first integral, and we provide the explicit expression of them.
2011 - 10.1016/j.jmaa.2010.12.033
Journal of Mathematical Analysis and Applications, Vol. 379 (2011) , p. 188-199  

Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.