Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/50374
Una nota sobre el teorema de Gleason-Kahane-Zelasko
Pérez González, Fernando

Data: 1980
Resum: Siendo A un álgebra conmutativa compleja, localmente convexa Hausdorff de inversión continua (no necesariamente semicompleta), se demuestra que todo hiperplano de A que solo contenga elemento singulares, es un ideal maximal de A.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Castellà.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 21 (1980) p. 205-209, ISSN 0210-2978

DOI: 10.5565/PUBLMAT_21180_51


5 p, 110.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2009-11-02, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir