Google Scholar: citas
Matemàtiques i Internet : 101 anys de teoria de cues
Delgado de la Torre, Rosario (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Fecha: 2010
Resumen: Sense precedents en el seu creixement, sense paral·lelismes en la seva heterogeneïtat i imprevisible o, fins i tot, caòtica en el seu comportament, «Internet és una revolució en si mateixa». En aquest article farem un cop d'ull a com i per què el trànsit d'informació a través d'Internet difereix en aspectes fonamentals del trànsit de veu a través de les xarxes de unicació convencionals (telefonia fixa) i presentarem un model matemàtic que ha suposat una fita en l'enginyeria del teletrànsit.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2009-08869
Derechos: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Lengua: Català.
Documento: article ; publishedVersion
Materia: Matemàtica ; Internet ; Cues, Teoria de ; Teletrànsit ; Procés de Poisson
Publicado en: Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 25, Núm. 2 (2010) , p. 109-144, ISSN 0214-316X

Adreça alternativa: http://revistes.iec.cat/index.php/BSCM/article/view/43963
Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/ButlletiSCM/article/view/221282
DOI: 10.2436/20.2002.01.29


36 p, 1.6 MB

El registro aparece en las colecciones:
Artículos > Artículos publicados

 Registro creado el 2007-06-29, última modificación el 2019-02-18



   Favorit i Compartir