Cancel·lacio i automillora
Nicolau, Artur (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Fecha: 2008
Resumen: Aquest article presenta dos problemes d'anàlisi clàssica: el creixement dels quocients incrementals de les funcions de Weierstrass i la regularitat de les mesures de Besicovitch. Aquests problemes s'estudien utilitzant tècniques de martingales diàdiques i s'obtenen diverses versions de la llei del logaritme iterat.
Derechos: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Lengua: Català.
Documento: article ; publishedVersion
Materia: Matemàtica ; Martingales diàdiques ; Llei del logaritme iterat
Publicado en: Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 23, Núm. 2 (2008) , p. 221-232, ISSN 0214-316X

Adreça alternativa: http://revistes.iec.cat/index.php/BSCM/article/view/9841
Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/ButlletiSCM/article/view/221265


12 p, 371.2 KB

El registro aparece en las colecciones:
Artículos > Artículos publicados

 Registro creado el 2007-06-29, última modificación el 2019-02-18



   Favorit i Compartir