Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/12919
A polynomial class of Markus-Yamabe counterexamples
Cima, Anna (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II)
Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 1997
Resum: In the paper [CEGHM] a polynomial counterexample to the Markus-Yamabe Conjecture and to the discrete Markus-Yamabe Question in dimension n ≥ 3 are given. In the present paper we explain a way for obtaining a family of polynomial counterexamples containing the above ones. Finally we study the global dynamics of the examples given in [CEGHM].
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: Article ; recerca ; article ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 41 n. 1 (1997) p. 85-100, ISSN 0214-1493



16 p, 156.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-11-22, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir