Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145358
Limit cycles of a class of generalized Liénard polynomial equations
Llibre, Jaume
Makhlouf, Ammar

Data: 2015
Resum: We prove that the generalized Liénard polynomial differential system x'=y^2p-1, y'=-x^2q-1 - f(x) y^2n-1, where p, q, and n are positive integers; is a small parameter; and f(x) is a polynomial of degree m which can have [m/2] limit cycles, where [x] is the integer part function of x.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging theory ; Liénard system ; Limit cycles ; Polynomial differential systems
Publicat a: Journal of Dynamical and Control Systems, Vol. 21 (2015) , p. 189-192

DOI: 10.1007/s10883-014-9253-4


6 p, 729.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir