Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150624
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
Periodic solutions of second order Hamiltonian systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Makhlouf, Ammar (University of Annaba(Algeria). Department of Mathematics)

Data: 2013
Resum: We provide sufficient conditions for the existence of periodic solutions of the second order Hamiltonian system −x′′ − λx = εV ′x (t, x), where ε is a small parameter, x ∈ R and V (t, x) is 2π-periodic in t. Moreover we provide two applications.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic solution ; Second order Hamiltonian system ; Averaging theory
Publicat a: Dynamical Systems. An International Journal, Vol. 28 Núm. 2 (2013) , p. 214-221, ISSN 1468-9375

DOI: 10.1080/14689367.2013.781133


8 p, 381.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-17



   Favorit i Compartir