Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150657
Scopus: 4 cites, Web of Science: 4 cites,
Periodic orbits and non-integrability of Armbruster-Guckenheimer-Kim potential
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Roberto, Lucy Any (Universidade Estadual Júlio de Mesquita(Brasil). Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: In this paper we study the periodic orbits of the Hamiltonian system with the Armburster-Guckenheimer-Kim potential and its non-integrability in the sense of Liouville–Arnold.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic solution ; Averaging method ; Non-integrability
Publicat a: Astrophysics and Space Science. An International Journal of Astronomy, Astrophysics and Space Science, Vol. 343 Núm. 1 (2013) , p. 69-74, ISSN 1572-946X

DOI: 10.1007/s10509-012-1210-7


8 p, 626.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-23



   Favorit i Compartir