Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150660
Web of Science: 2 cites,
On the periodic orbits of the Third-order differential equation x ' ' '- x ' ' x'- x= F(x,x',x ' ')
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Roberto, Lucy Any (Ibilce – UNESP(Brasil). Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: In this paper we study the periodic orbits of the third-order differential equation x''' − µx'' + x' − µx = εF(x, x', x''), where ε is a small parameter and the function F is of class C2.
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by CAPES/MECD-DGU 222/2010 Brazil and Spain
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic solution ; Averaging method ; Third–order differential equation
Publicat a: Applied Mathematics Letters. An International Journal of Rapid Publication, Vol. 26 (2013) , p. 425-430, ISSN 0893-9659

DOI: 10.1016/j.aml.2012.10.017


Preprint
8 p, 693.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-19



   Favorit i Compartir