Per citar aquest document:
Unimodular functions and uniform boundedness
Fernández, J.
Hui, S.
Shapiro, H.

Data: 1989
Resum: In this paper we study the role that unimodular functions play in deciding the uniform boundedness of sets of continuous linear functionals on various function spaces. For instance, inner functions are a UBD-set in H∞ with the weak-star topology.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 33 n. 1 (1989) p. 139-146, ISSN 0214-1493

Adreça alternativa:
DOI: 10.5565/PUBLMAT_33189_11
DOI: 10.5565/37577

8 p, 176.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-04-27, darrera modificació el 2017-05-24

   Favorit i Compartir