Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/36335
Sur l'intégration symplectique de la structure de poisson singuliére Λ = (x2 + y2) ∂/∂x Λ ∂/∂y de R2
Alcalde Cuesta, Fernando
Dazord, Pierre
Hector, Gilbert

Data: 1989
Resum: The purpose of this note is to give an example of a singular Poisson structure on R2 which admits a symplectic realization by a Lie groupoid.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 33 n. 3 (1989) p. 411-415, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_33389_02


5 p, 119.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-04-30, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir