Web of Science: 1 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
Integrability of Liénard systems with a weak saddle
Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtiques)

Data: 2017
Resum: We characterize the local analytic integrability of weak saddles for complex Liénard systems.
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-1204
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/ MTM2014-53703-P
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Analytic integrability ; Center problem ; Liénard equations ; Weak saddle
Publicat a: ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 68 Núm. 13 (2017) , ISSN 1420-9039 (Online)

DOI: 10.1007/s00033-016-0756-6


preprint
7 p, 267.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-28, darrera modificació el 2019-02-27



   Favorit i Compartir