Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Integration of Fenchel subdifferentials revisited
Martínez Legaz, Juan Enrique (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Economia i d'Història Econòmica)

Data: 2014
Resum: We obtain a simple integration formula for the Fenchel subdifferentials on Euclidean spaces and analyze some of its consequences. For functions defined on locally convex spaces, we present a similar result in terms of ε-subdifferentials.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Convex funcions ; Fenchel subdifferential ; Rockafellar integration formula
Publicat a: Vietnam Journal of Mathematics, Vol. 42, Núm. 4 (2014) , p. 533-542, ISSN 2305-221X

DOI: 10.1007/s10013-014-0101-3


Postprint
11 p, 405.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-01-22, darrera modificació el 2022-02-06



   Favorit i Compartir