Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Zero entropy for some birational maps of C²
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Zafar, Sundus (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2019
Resum: In this study, we consider a special case of the family of birational maps f:C² → C² , which were dynamically classified by [13]. We identify the zero entropy subfamilies of f and explicitly give the associated invariant fibrations. In particular, we highlight all of the integrable and periodic mappings.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2017/SGR-1617
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Algebraic entropy ; Birational map ; Blowing up ; Fibration ; First integral ; Periodicity
Publicat a: Journal of mathematical analysis and applications, Vol. 474, Issue 2 (June 2019) , p. 765-781, ISSN 1096-0813

DOI: 10.1016/j.jmaa.2018.11.047


Preprint
21 p, 408.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2019-05-16, darrera modificació el 2019-06-18



   Favorit i Compartir