![]() |
|||||||||||||||
![]() |
Cerca | Lliura | Ajuda | Servei de Biblioteques | Sobre el DDD | Català English Español |
Pàgina inicial > Articles > Articles publicats > Compactness of support of solutions for some classes of nonlinear elliptic and parabolic systems |
Data: | 1994 |
Resum: | In this paper, we obtain some existence Theorems of nonnegative solutions with compact support for homogeneous Dirichlet elliptic problems; we extend also these results to parabolic systems. Supersolution and comparison principles are our main ingredients. |
Drets: | Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets. |
Llengua: | Anglès |
Document: | Article ; recerca ; Versió publicada |
Publicat a: | Publicacions matemàtiques, Vol. 38, Núm. 1 (1994) , p. 227-241, ISSN 2014-4350 |
15 p, 2.1 MB |
El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca