Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145320
Scopus: 1 cites, Web of Science: 1 cites,
Bifurcation diagrams for Hamiltonian linear type centers of linear plus cubic homogeneous polynomial vector fields
Colak, Ilker (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: As a natural continuation of the work done in [7] we provide the bifurcation diagrams for the global phase portraits in the Poincaré disk of all the Hamiltonian linear type centers of linear plus cubic homogeneous planar polynomial vector fields.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The first author has been supported by AGAURFI-DGR 2010.
Nota: Agraïments: The third author has been supported by the Portuguese National Funds through FCT – Fundação para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by PEst-OE/LA0009/20013 (CAMGSD).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Bifurcation diagram ; Cubic polynomial system ; Hamiltonian linear type center ; Phase portrait ; Vector fields
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 258 (2015) , p. 846-879, ISSN 0022-0396

DOI: 10.1016/j.jde.2014.10.006


Preprint
34 p, 486.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-23



   Favorit i Compartir