Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150684
Scopus: 2 cites, Web of Science: 3 cites,
Integrability of the Rucklidge system
Lima, Mauricio Firmino Silva (Universidade Federal do ABC(Brazil). Centro de Matemática Computacâo e Cognicâo)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We study the Darboux and the analytic integrability of the Rucklidge system.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The first author is partially supported by Fapesp grant number 2013/15941-5. FEDER/UNAB10-4E-378. Both, first and second authors, are also supported by the joint project CAPES-MECD grant PHB-2009-0025-PC and by FP7-PEOPLE-2012-IRSES 316338. The third author has been supported by FCT (grant PTDC/MAT/117106/2010 and through CAMGSD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Analytic first integrals ; Darboux first integral ; Darboux polynomial ; Exponential factor
Publicat a: Nonlinear Dynamics. An International Journal of Nonlinear Dynamics and Chaos in Engineering Systems, Vol. 77 (2014) , p. 1441-1453, ISSN 1573-269X

DOI: 10.1007/s11071-014-1389-y


Preprint
19 p, 649.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-20



   Favorit i Compartir