Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150708
Darboux invariants for planar polynomial differential systems having an invariant conic
Llibre, Jaume
Messias, Marcelo
Reinol, Alison C.

Data: 2014
Resum: We characterize all the planar polynomial differential systems with a unique invariant algebraic curve given by a real conic and having a Darboux invariant.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux integrability ; Darboux invariant ; Invariant conics ; Polynomial differential systems
Publicat a: ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 65 (2014) , p. 1127-1136

DOI: 10.1007/s00033-013-0390-5


11 p, 614.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir