Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150724
Web of Science: 0 cites,
Weierstrass integrability for a class of differential systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We characterize the differential equations of the form x′ = y, y′ = an(x)yn + an−1(x)yn−1 + · · · + a1(x)y + a0(x), n ≥ 2, an(0) ̸= 0, where aj (x) are meromorphic functions in the variable x for j = 0, . . . , n that admits either a Weierstrass first integral or a Weierstrass inverse integrating factor.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM 2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: FEDER/UNAB10-4E-378. The second author has been supported by FCT (grant PTDC/MAT/117106/2010 and through CAMGSD).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Complex differential systems ; Weierstrass first integrals ; Weierstrass inverse integrating factor
Publicat a: Journal of Nonlinear Mathematical Physics, Vol. 21 Núm. 2 (2014) , p. 294-307, ISSN 1776-0852

DOI: 10.1080/14029251.2014.915165


Preprint
13 p, 702.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-19



   Favorit i Compartir