Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150740
Scopus: 2 cites, Web of Science: 1 cites,
Global dynamics of the Kummer-Schwarz differential equation
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Vidal, Claudio (Universidad del Bio Bio(Chile). Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: This paper studies the Kummer–Schwarz differential equation 2 ˙x. . . x −3¨x2 = 0 which is of special interest due to its relationship with the Schwarzian derivative. This differential equation is transformed into a first order differential system in R3, and we provide a complete description of its global dynamics adding the infinity.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Global dynamics ; Kummer-Schwarz equation ; Poincaré compactification
Publicat a: Mediterranean Journal of Mathematics, Vol. 11 (2014) , p. 477-486, ISSN 1660-5454

DOI: 10.1007/s00009-013-0299-4


11 p, 650.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-03-30



   Favorit i Compartir