Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150743
Scopus: 3 cites, Web of Science: 1 cites,
On the periodic orbit bifurcating from a Hopf bifurcation in systems with two slow and one fast variables
García, Isaac A. (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Maza, Susanna (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)

Data: 2014
Resum: The Hopf bifurcation in slow-fast systems with two slow variables and one fast variable has been studied recently, mainly from a numerical point of view. Our goal is to provide an analytic proof of the existence of the zero Hopf bifurcation exhibited for such systems, and to characterize the stability or instability of the periodic orbit which borns in such zero Hopf bifurcation. Our proofs use the averaging theory.
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-381
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Zero Hopf bifurcation ; Averaging theory ; Singular perturbation
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 232 (2014) , p. 84-90, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2013.12.184


Preprint
9 p, 570.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-18



   Favorit i Compartir