Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/60119
Iterated series and the Hellinger-Toeplitz theorem
Swartz, Charles

Data: 1992
Resum: We show that an iterated double series condition due to Antosik implies the uniform convergente of the double series. An application of Antosik's condition is given te the derivation of a vector form of the Hellinger-Toeplitz Theorem.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, Vol. 36, Núm. 1 (1992) , p. 167-173, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_36192_12


7 p, 180.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-16, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir