Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/60396
Polar decomposition in Rickart C*-algebras
Goldstein, Dmitry

Data: 1995
Resum: A new proof is obtained to the following fact: a Rickart C*-algebra satisfies polar decomposition. Equivalently, matrix algebras over a Rickart C*-algebra are also Rickart C*-algebras.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, Vol. 39, Núm. 1 (1995) , p. 5-21, ISSN 0214-1493

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37821
DOI: 10.5565/PUBLMAT_39195_01
DOI: 10.5565/37821


17 p, 167.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-28, darrera modificació el 2017-05-24



   Favorit i Compartir