Google Scholar: cites
Non-existence of multi-line Besicovitch sets
Orponen, Tuomas

Data: 2014
Resum: If a compact set K ⊂ ℝ2 contains a positive-dimensional family of line-segments in every direction, then K has positive measure.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Besicovitch sets ; Kakeya maximal operator
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 58, Núm. 1 (2014) , p. 213-220, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/287173
DOI: 10.5565/PUBLMAT_58114_10


8 p, 325.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2013-12-18, darrera modificació el 2021-12-11



   Favorit i Compartir