Web of Science: 8 cites, Scopus: 9 cites, Google Scholar: cites
Phase portraits of uniform isochronous quartic centers
Itikawa, Jackson (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2015
Resum: In this paper we classify the global phase portraits in the Poincaré disc of all quartic polynomial differential systems with a uniform isochronous center at the origin such that their nonlinear part is not homogeneous.
Nota: Agraïments: The first author is supported by a Ciência sem Fronteiras-CNPq grant number 201002/2012-4 ; grant UNAB13-4E-1604, and a CAPES grant 88881. 030454/2013-01do Programa CSF-PVE.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Phase portrait ; Polynomial vector field ; Uniform isochronous center
Publicat a: Journal of computational and applied mathematics, Vol. 287 (2015) , p. 98-114, ISSN 0377-0427

DOI: 10.1016/j.cam.2015.02.046


Postprint
23 p, 433.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2020-11-01



   Favorit i Compartir