Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Liouvillian first integrals for quadratic systems with an integrable saddle
Bolaños Rivera, Yudi Marcela (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia 1973- (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: We provide explicit expressions for the Liouvillian first integrals of the quadratic polynomial differential systems having an integrable saddle.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: The second author was supported by Portuguese National Funds through FCT - Fundacâo para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by CAMGSD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Integrable saddle ; Integrating factor ; Inverse integrating factor ; Liouvillian first integral ; Quadratic systems
Publicat a: The Rocky Mountain Journal of Mathematics, Vol. 45 Núm. 6 (2015) , p. 1765-1779, ISSN 0035-7596

DOI: 10.1216/RMJ-2015-45-6-1765


Preprint
13 p, 1.9 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-01-23, darrera modificació el 2019-10-29



   Favorit i Compartir