Web of Science: 2 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
Integrability conditions of a resonant saddle in generalized Liénard-like complex polynomial differential systems
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2017
Resum: We consider a complex differential system with a resonant saddle at the origin. We compute the resonant saddle quantities and using Gröbner bases we find the integrability conditions for such systems up to a certain degree. We also establish a conjecture about the integrability conditions for such systems when they have arbitrary degree.
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-1204
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2014-53703-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Analytic integrability ; Center problem ; Polynomial complex differential systems
Publicat a: Chaos, Solitons and Fractals, Vol. 96 (2017) , p. 130-131, ISSN 0960-0779

DOI: 10.1016/j.chaos.2017.01.014


preprint
5 p, 574.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-28, darrera modificació el 2019-02-02



   Favorit i Compartir