Web of Science: 7 cites, Google Scholar: cites
On the existence of canard solutions
Panazzolo, Daniel

Data: 2000
Resum: We study the existence of global canard surfaces for a wide class of real singular perturbation problems. These surfaces define families of solutions which remain near the slow curve as the singular parameter goes to zero.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 44 N. 2 (2000) , p. 503-592, ISSN 2014-4350

Adreça original: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/38000
DOI: 10.5565/PUBLMAT_44200_09


90 p, 659.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2021-07-24



   Favorit i Compartir