Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Subseries and signed series
Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2019
Resum: For any positive decreasing to zero sequence a_n such that Ʃa_n diverges we consider the related series Ʃk_na_n and Ʃj_na_n. Here, k_n and j_n are real sequences such that Ʃk_nє{0,1} and j_nє{-1,1}. We study their convergence and characterize it in terms of the density of 1's in the sequences k_n and j_n. We extend our results to series m_na_n, with Ʃm_nє{-1,0,1} and apply them to study some associated random series.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2014-52209-C2-1-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-555
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Divergent series ; Harmonic series ; Random series ; Signed sums ; Subsums
Publicat a: Communications on pure & applied analysis, Vol. 18, issue 1 (Jan. 2019) , p. 479-492, ISSN 1553-5258

DOI: 10.3934/cpaa.2019024


Preprint
15 p, 328.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2019-02-02



   Favorit i Compartir