Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
On the periods of a continuous self-map on a graph
Guirao, Juan Luis Garcia (Universidad Politécnica de Cartagena (Múrcia). Departamento de Matemática Aplicada y Estadística)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2019
Resum: Let G be a graph and f be a continuous self-map on G. We present new and known results (from another point of view) on the periods of the periodic orbits of f using mainly the action of f on its homology, or the shape of the graph G.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2014-51891-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Topological graph ; Discrete dynamical systems ; Lefschetz numbers ; Lefschetz zeta function ; Periodic point ; Period
Publicat a: Computational & applied mathematics, Vol. 38, Issue 2 (June 2019) , art. 78, ISSN 1807-0302

DOI: 10.1007/s40314-019-0846-0


Preprint
7 p, 419.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2019-05-16, darrera modificació el 2019-06-13



   Favorit i Compartir