Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Z₂-equivariant linear type bi-center cubic polynomial Hamiltonian vector fields
Chen, Ting (Guangdong University of Finance and Economics. School of Statistics and Mathematics (China))
Li, Shimin (Guangdong University of Finance and Economics. School of Mathematics and Statistics (China))
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2020
Resum: We study the global dynamical behavior of Z₂-equivariant cubic Hamiltonian vector fields with a linear type bi-center at (±1,0). By using a series of symbolic computation tools, we obtain all possible phase portraits of these Z₂-equivariant Hamiltonian systems.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2017/SGR-1617
Nota: Número d'acord de subvenció EC/H2020/777911
Drets: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Z₂-equivariant ; Hamiltonian ; Phase portrait ; Bi-center ; Infinity
Publicat a: Journal of differential equations, Vol. 269, Issue 1 (June 2020) , p. 832-861, ISSN 1090-2732

DOI: 10.1016/j.jde.2019.12.020


Disponible a partir de: 2022-06-30
Postprint

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2020-07-15, darrera modificació el 2020-09-08



   Favorit i Compartir