Web of Science: 1 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
A characterisation of plane quasiconformal maps using triangles
Aramayona, Javier (University of Warwick (Gran Bretanya). Mathematics Institute)
Haïssinsky, Peter (Université de Provence (France))

Data: 2008
Resum: We show that an injective continuous map between planar regions which distorts vertices of equilateral triangles by a small amount is quasiconformal.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Planar quasiconformal maps ; Skewedness of triangles ; Conformal property
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 52 n. 2 (2008) p. 459-471, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/113445
DOI: 10.5565/PUBLMAT_52208_10


13 p, 159.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2008-08-21, darrera modificació el 2021-08-28



   Favorit i Compartir