![]() |
|||||||||||||||
![]() |
Cerca | Lliura | Ajuda | Servei de Biblioteques | Sobre el DDD | Català English Español |
Pàgina inicial > Articles > Articles publicats > A curvature-free Log(2k-1) theorem |
Data: | 2023 |
Resum: | This paper presents a curvature-free version of the Log(2k-1) Theorem of Anderson, Canary, Culler, and Shalen [J. Differential Geometry 44 (1996), pp. 738-782]. It generalizes a result by Hou [J. Differential Geometry 57 (2001), no. 1, pp. 173-193] and its proof is rather straightforward once we know the work by Lim [Trans. Amer. Math. Soc. 360 (2008), no. 10, pp. 5089-5100] on volume entropy for graphs. As a byproduct we obtain a curvature-free version of the Collar Lemma in all dimensions. |
Ajuts: | Ministerio de Economía, Industria y Competitividad RYC-2016-19334 Agencia Estatal de Investigación PGC2018-095998-B-I00 |
Drets: | Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial, la distribució i la comunicació pública de l'obra, sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. |
Llengua: | Anglès |
Document: | Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar |
Publicat a: | Proceedings of the American Mathematical Society, Vol. 151, Num. 6 (March 2023) , p. 2429-2434, ISSN 1088-6826 |
8 p, 361.3 KB |
El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats